Eyyam-ı Bahur sıcaklarında yapılacak serinletici aktiviteler

2023 yılı geçmiş yıllara oranla en sıcak sene ilan edildi!

Çok sıcak bu günlerin geleceğini önceden bilmeden yıllık izinlerinizi alıp tatil yapmak için Fethiye’ye yola çıktınız. Malesef ki Eyyam-ı buhur sıcakları önümüzdeki günlerde bizleri çok zorlayacak. Tatil aktivitesiz olmaz ama bu sıcakta da ne yapılır diyenlerdenseniz sizleri bu yazımızı okumaya davet ediyorum.

Türkiye’nin en temiz kıyı şeridine sahip Fethiye’ye hoş geldiniz. Eyyam-ı buhur sıcaklarını en kolay en eğlenceli geçirmek için www.tatildostum.com turizm acentası olarak sizlere bazı önerilerimiz var.

1- Yamaç paraşütü 

Serinleten aktivite denilince akla ilk başta deniz havuz veya kanyonda yüzmek gelse de yamaç paraşütünün bilinmeyen bir serinletici etkisi mevcut. deniz sıcaklığının kışın 24 dereceye ulaştığı Ölüdeniz Fethiyede yazın deniz sıcaklığı 30 derecelere çıkmakta. Tuzlu suyun vücutta kalması belki de herkes için doğru aktivite olamayabilir.

Hava sıcaklığı her 200 metrede 1 santigrat derece azalma eğilimi göstermektedir. Babadağın yüksekliği 2000 metre olduğunu hesaplarsak deniz seviyesi ile arasında 10 derece bir sıcaklık farkı doğacaktır. Tatildostum turizm olarak yamaç paraşütü uçuşlarımızı 45 dakika havada kalma süremiz ile ölüdenizde rekor uçma süreleri ile gerçekleştiriyoruz. Bu uzun uçuşun sırrı yükselmekten geçiyor.

3500 Metreden Ölüdeniz’i  Seyredin!

Diğer yamaç paraşütü uçuşu şirketlerinin aksine Tatildostum turizmin tecrübeli pilotları hangi pistten kalkmış olursa olsun öncelikle termal hava akımlarını kullanarak yükselebildiği kadar yükseldikten sonra, önce kelebekler vadisine ardından ölüdenize uçmaya özen gösterir. Hava koşullarının uygun olduğu günlerde 3500 metre yüksekliğe tırmandığınız uçuşunuzda biraz rüzgar hissedecek; deniz seviyesi ile arasındaki 1.5 santigrat derece sıcaklık farkının tadını çıkartabileceksiniz.

İçeceğinizi gökyüzünde yudumlayın!

Tatildostum turizm ailesi olarak sizlere her zaman vip uçuş hizmetini diğer paraşüt şirketlerinin fiyatlarından daha ucuza sunuyoruz. Uçuş öncesi havada içecğinizi yudumlayıp gökyüzü ve fethiyenin muhteşem manzarasını seyretmek istediğinizi söylemeniz dahilinde sizler için gerekli bütün izinler alınıp, içeceğiniz hazır ve soğuk bir biçimde uçuşunuz için hazırlanmış olacaktır.

2- Tekne turu 

Her şey dahil otellerde yemek yiyip içeceğinizi yudumlamak sizleri bir süre sonra mutsuz mu ediyor?

Tekne turlarımız sayesinde Eyyam-ı bahur sıcaklarından en güzel şekilde sıyrılabilirsiniz. Tekne turumuzun rotasında sizi çok serinletecek bir koy olan soğuk su koyunda yüzerek tuzlu suyun altından doğal olarak çıkan tatlı ve buz gibi su sayesinde halk tabiri ile olan çivilenme deyimini sonuna kadar yaşayacaksınız.

Tekne turu rotalarımız:

Kelebekler Vadisi

Mavi mağara koyu 

St. Nicholas adası 

Soğuk Su Koyu 

Akvaryum Koyu 

Deve Plajı

Türkiyenin en temiz kıyı şeridinde yüzmek eyyam-ı buhur sıcaklarından korunmak için ideal bir yöntem olabilir. eşsiz güzellikte olan koylarda yüzerken yüzlerce çeşit balık görecek, müziğin ritmine kapılıp dans edebilecek, sakinlik isteyenler için dinlendirici bir koyda yüzüp rahatlayabileceksiniz.

Ölüdeniz mavi bayraklı plajları ile ünlü Türkiyenin en temiz kıyı şeridi ünvanını almış eşsiz bir tatil lokasyonudur. Mavi bayrak suyun berraklığını maviliğini ve temizliğini göstermesi amacı ile bazı bölgelere verilen bir ünvandır. Türkiyede en fazla mavi bayraklı plaja sahip olan lokasyon Ölüdeniz Fethiyedir.

Sabah kahvaltınızdan sonra çıkıtğınız bu mavi yolculukta sizler ile beraber sıcak yaz günlerinin en eğlenceli aktivitesini gerçekleştiriyoruz. Profesyonel ekibimizle birlikte her ihtiyacınızda yanınızdayız. Tatildostum turizm olarak tatildeki aktiviteleri satın aldığınız bir şirket değil dostunuz olmak için çabalıyoruz.

3- Saklıkent jeep safari turu

Safari turumuz ile saklıkent kanyonunda serin bir maceraya var mısınız?

Sizleri otelinizden alıp saklıkent kanyonuna doğru su savaşları ile dolu bir yolculuğa çıkarıyoruz. Yolda sizlere verdiğimiz su tabancaları ile dostlarınızı ıslatabilirsiniz. Veya hiç tanımadığınız birine ateş etmenin en masum yolu olan su savaşı ile karşılık verebilir yeni bir dostluğa arkadaşlığa başlayabilirsiniz.

Tur esnasında saklıkent kanyonunda yüzüp toros dağlarının başlangıcı olan akdağların doğal kaynak sularında yetişen balıklar ile ziyafet çekebilirsiniz. Saklıkent safari turumuzda yaş sınırımız bulunmamaktadır. Fethiyede aile ile yapılabilecek en güvenli ve eğlenceli aktivite için rezervasyon için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir